اطلاعات کاربران اینماد لو رفت!

اطلاعات کاربران اینماد لو رفت!

بار دیگر نشت اطلاعات این بار حجم زیادی از اطلاعات کاربران اینماد (نماد الکترونیکی) لو رفته و توسط هکری در یک فروم برای فروش گذاشته شده است. البته هنوز وبسایت اینماد هیچ اطلاعیه ای درباره این موضوع منتشر نکرده است.

اینماد چیست؟

اینماد یا نماد اعتماد الکترونیکی یک نماد است که از طرف مرکز توسعه تجارت الکترونیک برای وبسایت ها و فروشگاه های اینترنتی صادر می شود. در واقع داشتن اینماد برای وبسایت به جلب رضایت و اعتماد کاربران کمک می کند. وبسایتی که دارای اینماد است موظف است که به ضوابط مشخص عمل کند و متعهد است که رضایت کاربر را در خرید اینترنتی جلب کند و به تعهدات خود عمل کند. در ادامه به جزئیات بیشتر در مورد اطلاعات کاربران اینماد می پردازیم.

enamad data

اطلاعات کاربران اینماد

اطلاعات کاربران اینماد در یک فروم توسط هکری برای گذاشته است. به گفته این هکر این اطلاعات شامل 51 هزار فایل با حجمی بیش از 18 گیگ است. اطلاعات لو رفته شامل عکس کارت ملی ، شناسنامه و اطلاعات مربوط به شرکت ثبت شده در اینماد است. این اطلاعات به قیمت 1000 دلار برای فروش گذاشته شده است.

پیشنهاد می شود این مطلب را هم مشاهده کنید:

آسیب پذیری در افزونه Popular Posts وردپرس

جمع بندی

همانطور که گفتیم وبسایت اینماد هنوز واکنشی در مورد این خبر نشان نداده است. هکر فیلم ها و عکس هایی از این اطلاعات را منتشر کرده تا صحت اطلاعات را نشان دهد. باید منتظر اطلاعیه ای از سمت اینماد باشیم تا با بررسی بیشتر صحت اطلاعات لو رفته را تائید کنند. و اما کاربران اینماد هم باید منتظر ارائه نکات امنیتی توسط اینماد باشند.

این چندمین نشت اطلاعات در مدتی کوتاه است و بار ها اخباری با این عنوان را منتشر کردیم. چندین بار هم گفتیم که وبسایت های ایرانی به امنیت اهمیتی نمی دهند. اما چرا؟ پس اطلاعات کاربران چه خواهد شد؟

مطالب مرتبط

kali 2021.3 release

کالی لینوکس 2021.3 منتشر شد

چندی پیش نسخه جدید کالی لینوکس 2021.3 به همراه تغییرات و رفع برخی مشکلات منتشر شد. این سیستم عامل قدرتمند ، دارای تعداد زیادی ابزار برای تست نفوذ و امکانات بسیاری برای هکر ها است. به همین خاطر محبوب ترین سیستم عامل برای هکر ها شناخته می شود. در ادامه به تغییرات نسخه جدید و […]

WordPress 5.8.1

وردپرس 5.8.1 با رفع 3 آسیب پذیری منتشر شد

بروزرسانی جدید وردپرس 5.8.1 با رفع 3 آسیب پذیری مهم منتشر شد و در دسترس کاربران وردپرس قرار گرفت. همچنین چندین اشکال و باگ در کدنویسی این سیستم مدیریت محتوا ، برطرف شده است. توصیه وردپرس ، آپدیت هر چه سریعتر به نسخه جدید است. در ادامه به جزئیات آسیب پذیری های کشف شده می […]

coinbase

حساب های کاربران صرافی Coinbase هک شد

مدتی است که کاربران صرافی Coinbase خبر از ناپدید شدن دارایی هایشان می دهند و از پشتیبانی این صرافی شکایت دارند. تعدادی از مشتریان این صرافی ادعا کردند که حساب های آنها تخلیه شده و دارایی های خود را از دست داده اند. تحقیقات نشان داده که حساب های کاربران صرافی Coinbase هک شده است. […]

دیدگاهتان را بنویسید