جستجوی ایمیل در بین دیتابیس هک شده سایتها

جستجوی ایمیل در بین دیتابیس هک شده سایتها

هک شدن سایتها و نشت اطلاعات کاربران یکی از اتفاق هایی است که اخیرا بسیار رخ می دهد و دغدغه کاربران فضای مجازی این است که آیا اطلاعاتشان لو رفته است یا خیر؟ در این پست با ویدیو آموزشی قصد داریم قابلیت جدیدی که فایرفاکس برای کاربران در دسترس قرار داده را بررسی و جستجو ایمیل در بین دیتابیس های هک شده را آموزش بدهیم ، با ما همراه باشید.

نشت اطلاعات

زمانی که وبسایتی مورد حمله هکر ها قرار میگیره دیتابیس اون وبسایت توسط هکر ها در دارک وب به فروش گذاشته میشه و بعد از مدتی در دسترس عموم قرار میگیرد. برای نمونه لو رفتن دیتابیس فیسبوک که چند وقت پیش برای چندمین بار اتفاق افتاد. در این بین این اطلاعات مهم کاربران است که به اشتراک گذاشته می شود و در نهایت خطراتی را برای کاربران به همراه دارد. به همین خاطر هم هست که اکثر کاربر ها برای ثبت نام در وبسایتها از ایمیل ها و اطلاعات فیک استفاده می کنند تا از اطلاعات خود محافظت کنند.

قابلیت جدید فایرفاکس

فایرفاکس سرویس جدیدی را معرفی کرده است که کاربران را از لو رفتن اطلاعاتشان مطلع می سازد تا بتوانند امنیت خودشان را دوباره تامین کنند. این سرویس Firefox Monitor نام دارد که کاربر با جستجو ایمیل خود میتواند متوجه شود که لو رفتن اطلاعات خود شود و در ادامه بتواند اطلاعات خود را در آن وبسایت هک شده تغییر دهد.

پیشنهاد می شود این مطلب را هم مشاهده کنید:

نشت اطلاعات کاربران و اهمیت آن

جمع بندی

اگر اطلاعات شما در بین دیتابیس هک شده ای بود حتما اطلاعات خود را در آن وبسایت و رمزعبور ایمیل خود را تغییر بدید و سعی کنید با ایمیل اصلی خودتون در هر وبسایتی ثبت نام نکنید و درصورت ضرورت از سرویس ایمیل های فیک استفاده کنید.

در ادامه با تهیه یک ویدیو آموزشی سعی کردیم این سرویس رو معرفی کنیم و جستجو ایمیل در بین دیتابیس هک شده وبسایتها را دقیق تر بررسی کنیم ، پس ویدیو آموزشی رو از دست ندهید.

مطالب مرتبط

Site Lunch

راه اندازی وبسایت با ظاهری جدید !

وبسایت فول سکیوریتی مجددا با ظاهری جدید راه اندازی شد و در خواست بالای شما همراهان همیشگی باعث شد این وبسایت دوباره راه اندازی بشه. درباره فول سکیوریتی : سال 1393 با ایجاد یک کانال تلگرامی در زمینه امنیت ، فول سکیوریتی شکل گرفت و در اون زمان مورد استقبال کاربران زیادی قرار گرفت . […]

۲ دیدگاه در “جستجوی ایمیل در بین دیتابیس هک شده سایتها”

دیدگاهتان را بنویسید