اطلاعات 700 میلیون کاربر لینکدین لو رفت!

اطلاعات 700 میلیون کاربر لینکدین لو رفت!

دومین افشای اطلاعاتی لینکدین در شش ماه اخیر و این بار لو رفتن اطلاعات 700 میلیون کاربر لینکدین. این رقم چیزی حدود ۹۲ درصد از کل ۷۶۵ میلیون کاربر لینکدین را شامل می‌شود. پایگاه داده کاربران این شرکت حالا در دارک وب به فروش گذاشته شده و شامل شماره موبایل، آدرس محل سکونت، اطلاعات جغرافیایی و حتی حقوق دریافتی افراد است.

محققین شرکت Privacy Shark مدعی شده اند که اطلاعات 700 میلیون کاربر لینکدین توسط هکری ملقب به ” GOD User TomLiner ” در فروشگاه معروف زیرزمینی RaidForums به فروش گذاشته شده است. طبق بررسی Privacy Sharks، داده های به فروش گذاشته شده، شامل نام کامل، جنسیت، نشانی ایمیل، شماره تلفن همراه و برخی اطلاعات صنعتی می باشد. به احتمال زیاد پروفایل های کاربران عمومی، اصلی ترین منبع جمع آوری این داده ها باشد.

لینکدین اعلام کرد:

در این رویداد، داده های لینکدین نشت پیدا نکرده و طبق بررسی های ما، داده های هیچ یک از اعضای اختصاصی ما در معرض خطر قرار نگرفته است. ما در حال حاضر نمی توانیم با قطعیت بگوییم که این داده ها مربوط به رخنه قبلی است. یا اینکه از طریق پروفایل های عمومی و خصوصی ما جمع آوری شده است.

پیشنهاد می شود این مطلب را هم مشاهده کنید:

اطلاعات 533 میلیون کاربر فیسبوک لو رفت!

محققین بر این باورند که با توجه به افزایش 200 میلیون موردی داده های نشت پیدا کرده نسبت به رویداد قبل، احتمال سرقت اطلاعات جدید از کاربران محتمل می باشد. 

شاید خبر خوب برای کاربران لینکدین این باشد که داده های مربوط به کارت بانکی، محتویات پیام های خصوصی و دیگر داده های حساس، جزو اطلاعات نشت شده نمی باشند.

طبق ادعای Privacy Shark، اما جزئیاتی مانند نشانی ایمیل و شماره تلفن همراه در دسترس خریداران آنلاین قرار گرفته است. و این موضوع، خود می تواند کاربران لینکدین را به هدفی قابل دسترس در کمپین های اسپم و سرقت اطلاعات هویتی تبدیل کند. 

مطالب مرتبط

kali 2021.3 release

کالی لینوکس 2021.3 منتشر شد

چندی پیش نسخه جدید کالی لینوکس 2021.3 به همراه تغییرات و رفع برخی مشکلات منتشر شد. این سیستم عامل قدرتمند ، دارای تعداد زیادی ابزار برای تست نفوذ و امکانات بسیاری برای هکر ها است. به همین خاطر محبوب ترین سیستم عامل برای هکر ها شناخته می شود. در ادامه به تغییرات نسخه جدید و […]

WordPress 5.8.1

وردپرس 5.8.1 با رفع 3 آسیب پذیری منتشر شد

بروزرسانی جدید وردپرس 5.8.1 با رفع 3 آسیب پذیری مهم منتشر شد و در دسترس کاربران وردپرس قرار گرفت. همچنین چندین اشکال و باگ در کدنویسی این سیستم مدیریت محتوا ، برطرف شده است. توصیه وردپرس ، آپدیت هر چه سریعتر به نسخه جدید است. در ادامه به جزئیات آسیب پذیری های کشف شده می […]

coinbase

حساب های کاربران صرافی Coinbase هک شد

مدتی است که کاربران صرافی Coinbase خبر از ناپدید شدن دارایی هایشان می دهند و از پشتیبانی این صرافی شکایت دارند. تعدادی از مشتریان این صرافی ادعا کردند که حساب های آنها تخلیه شده و دارایی های خود را از دست داده اند. تحقیقات نشان داده که حساب های کاربران صرافی Coinbase هک شده است. […]

دیدگاهتان را بنویسید