کشف آسیب پذیری در پیام رسان WhatsApp


 

یک تیم تحقیقاتی به تازگی خبر از نوعی آسیب پذیری واتس اپ داده اند که امکان کلاهبرداری و پخش اخبار جعلی را در این پیام رسان افزایش می دهد.

محققین امنیت سایبری Check Point به تازگی نوعی آسیب پذیری را در واتس اپ کشف کرده اند که به مهاجمین سایبری اجازه می دهد با رهگیری پیام ها و ایجاد تغییراتی در محتوای آن ها، به کاربران حقه بزنند! این موضوع باعث افزایش امکان کلاهبرداری از افراد و پخش اطلاعات نادرست می شود.

با استناد به Check Point، سه روش برای استفاده از این آسیب پذیری واتس اپ و گول زدن استفاده کنندگان آن وجود دارد:

  1. تغییر دادن پاسخی که افراد به یک پیام داده اند و گفتن حرف هایی از طرف آن ها که در واقع نگفته اند.
  2. پاسخ دادن به یک پیام (در یک مکالمه گروهی) طوری که به نظر برسد از طرف شخص دیگری است (نه فرستنده واقعی)، در حالی که آن شخص حتی توی گروه نیست.
  3. فرستادن یک پیام به یکی از افراد گروه طوری که به نظر برسد آن پیام در گروه فرستاده شده و همه اعضا آن را می بینند اما در واقعیت فقط آن شخص این پیام را خواهد دید. اما در هر صورت پاسخ فرد مذکور به پیام، در گروه توسط همه دیده خواهد شد.

اینکه این تکنیک ها چگونه حتی می توانند افراد باهوش در زمینه تکنولوژی را گول بزنند و باعث شوند کلاهبرداری ها و پخش اخبار جعلی اتفاق بیفتد، ساده است. Check Point با مسئولین واتس اپ تماسی داشته تا شدت این موضوع را جویا شود و همچنین پیشنهاد دهد که چگونه این مشکل را برطرف کنند تا مشکلات حادتری در آینده اتفاق نیفتد.

همان طور که توسط The New York Times گزارش شده، مسئولین شرکت واتس اپ اعتراف کرده اند که امکان اتفاق افتادن سناریوهای مطرح شده وجود دارد، اما به میزانی که گفته شده اهمیت ندارد و قابل برطرف شدن است.
مطالب پیشنهادی


درباره نویسنده


AshKanAttacKer

از سال 92 شروع به یادگیری هک و امنیت کردم و سال 93 کانال و سایت فول سکیوریتی رو راه اندازی کردم و همون موقع دانشگاه رو رها کردم و تمام تلاشم روی تحقیق و تحلیل روی این مبحث گذاشتم. با آموزش های جدید درصد تسلط بنده روی این مبحث رو متوجه میشید2 دیدگاه در “کشف آسیب پذیری در پیام رسان WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *