آسیب پذیری در افزونه WP Super Cache

اخیرا آسیب پذیری از نوع RCE در افزونه WP Super Cache وردپرس توسط محقق امنیتی منتشر شده که به هکر اجازه تزریق کد مخرب و در نهایت امکان نفوذ به وبسایت را فراهم می کند.

درباره این افزونه:

افزونه WP Super Cache برای کش صفحات وبسایت و افزایش سرعت بارگذاری صفحات وردپرس استفاده می شود که محبوبیت بسیار بالایی در بین کاربران وردپرسی دارد اما به تازگی آسیب پذیری خطرناکی از این افزونه کشف شده که بیش از 2 میلیون وبسایت وردپرسی را می تواند تحت تاثیر قرار دهد.

آسیب پذیری RCE در این افزونه:

این آسیب پذیری توسط محقق امنیتی در وبسایت Exploit-DB کشف شده که از نوع RCE هست و در نسخه 1.7.1 این افزونه وجود دارد و به هکر اجازه تزریق کد مخرب و اجرای آن را فراهم می کند. برای بهره برداری از این نوع آسیب پذیری گاهی نیاز است در وبسایت موردنظر ثبت نام کنید تا بتوانید کد های مخرب را تزریق کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد نحوه استفاده از آسیب پذیری میتوانید به وبسایت Exploit-DB مراجعه کنید.

توصیه امنیتی:

همانطور که گفته شد این آسیب پذیری در نسخه 1.7.1 این افزونه کشف شده که ساعاتی پس از انتشار ، توسعه دهندگان این افزونه آپدیت جدیدی را منتشر کردند و این آسیب پذیری را رفع کردند. پس هر چه سریعتر این افزونه رو به نسخه 1.7.2 بروز کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

آموزش ویدیویی

جستجوی ایمیل در بین دیتابیس هک شده سایتها

همیشه زمانی که وبسایتی مورد حمله هکر ها قرار میگیره دیتابیس اون وبسایت توسط هکر ها فروخته میشه و بعد از مدتی در دسترس عموم قرار میگیره یعنی در واقع اطلاعات مهم کاربران لو میره و این موضوع دغدغه کاربران بسیاری از فضای مجازی شده. به همین خاطر بعضی از کاربران سعی می کنند برای […]

راه اندازی وبسایت با ظاهری جدید !

وبسایت فول سکیوریتی مجددا با ظاهری جدید راه اندازی شد و در خواست بالای شما همراهان همیشگی باعث شد این وبسایت دوباره راه اندازی بشه. درباره فول سکیوریتی : سال 1393 با ایجاد یک کانال تلگرامی در زمینه امنیت ، فول سکیوریتی شکل گرفت و در اون زمان مورد استقبال کاربران زیادی قرار گرفت . […]